s.r.o.
Drobečková navigace

Úvod > Chemie na kámen

Upozornění:

Před použitím chemických přípravků na konkrétním materiále a za konkrétních podmínek proveďte nejprve zkoušku na vzorku nebo na nenápadném místě.

Optimální vlastnosti , nebo účinnost některých výrobků může být dosažena, až po delší době trvající i několik dní. Kombinaci různých přípravků doporučené postupy aplikace, nebo případné problémy s Vámi rádi prokonzultujeme.  

 

Chemie na kámen

LAVALUCIDA  L + L : mytí a leštění v jednom

Pro každodenní údržbu žuly a terasa Vám doporučujeme přípravek LAVALUCIDA L + L čistič a leštič. Při aplikaci tohoto přípravku dochází k čištění i leštění, při současném trvalém posilování kamene.

Použití: Žula, umělý kámen a keramika

Čištění podlah: Přípravek se nanáší v poměru 1 litr vody : 5 cl  L+L. Vyčištěná místa se nechají zaschnout a pro lepší vytvoření lesku plochu přeleštíme suchým měkkým hadrem. Tento přípravek se používá nanejvýš dvakrát až třikrát týdně, ostatní dny se používá pouze teplá čistá voda. Čištění parapetů, stolových a umyvadlových desek a pod.: Přípravek se ředí 1 litr vody : 3 cl L+L. Postup čištění je stejný jako u podlah.

Složení: Vodní disperse z polyethylenických vosků a surfátů.

 • Skupenství                    tekuté
 • Barva                             nažloutlá
 • Vůně                              bez vůně
 • Specif.váha ( 20  C )      1 0,02
 • Vodorozpustnost            rozpustný mimo uvedený rozsah
 • pH                               9,5  0,2

Spotřeba:

Potřebné množství je dáno typem materiálu.

Orientační hodnoty: při ředění 1 litr vody : 3 cl  L+L :

 • středně absorbující materiál 1 litr přípravku 150 m2                             
 • málo absorbující materiál     1 litr přípravku  200 m2

Bezpečnost práce:

Při práci používat rukavice. Prostředek není toxický ani hořlavý.   

Pro udržení dokonalého vzhledu kamene je třeba používat pouze tento přípravek, je zakázána kombince s jarem a jinými čistícími prostředky.

Dodáváno:  1 litr,   5 litrů,  25 litrů

Možnost zakoupení v našem e-shopu.

.......................................................................................................................................................................................................

AS - 22   Přípravek k dennímu ošetření, mytí a leštění s protismykem

Mycí přípravek, pro každodenní  úklid, který v momentě mytí nanáší současně vrstvu leštících vosků. Speciálně vhodný jako následná údržba po primární aplikaci AS-11. Zároveň s mytím dochází k nanášení protismykové vrstvy, tzv. "Antislip".

Použití:

Mramory, žuly, gress a přírodní i umělý kámen.

Návod k použití:

Na dlažbu naneseme přípravek v ekvivalentu ( 20 m2 malý kávový šálek přípravku ) a stíráme vlhkým hadrem, nebo si přípravek rozředíme v kbelíku a za trvalého mísení myjeme povrch. Po zaschnutí rozleštíme dlažbu suchým mopem, nebo jednokotoučovým strojem za použití bílé podložky ( padu ) LUX. V případě častějšího mytí je možno koncentraci přípravku snížit.  

Doporučení:

Primárně doporučujeme nanést leštící vosk AS 22.

Spotřeba:

Podle nasákavosti podkladu - 1l přípravku až na 400 m2.

* I přes svou účinnost, neslouží přípravek jako záruka proti smýkání na leštěných dlažbách neboť je ovlivněn mnoha faktory, jako je frekvence ošlapu, způsob a četnost další údržby, vlhkost povrchu apod. Je určen na plochy, kde je hladký povrch dlažby ( jako př. hotely, banky... ) a kde hrozí nebezpečí uklouznutí, tam výrazně snižuje smykovost, nenahrazuje však hrubý povrch dlažby, který určují příslušné normy. 

Dodáváno: 1l,   5l,   25 l

.......................................................................................................................................................................................................

SUPER DEOXIDIZER  BERT - 27    Extra silný čistič pro hloubkové čištění kamene

Pro hloubkové čištění a odmaštění velmi zašpiněných ploch. Nejlepší přípravek na zašlé žulové schodiště, vrací původní vzhled kamene, vytahuje zašlou špínu do hloubky. - Čištění kamene po stavbě, odstraňuje zbylé cementové nánosy na kameni.

Na přírodní a umělý kámen, vápenec a jeho aglomerály, glazovanou a neglazovanou keramiku, porcelánový gres. POZOR - přípravek se nesmí aplikovat na mramor, zdrsňuje leštěný povrch. Před aplikací na umělý kámen je nutno provést zkoušku.

Aplikace:

Přípravek se nanáší houbou v jednom až třech opakováních vždy až po zaschnutí. Po nanesení začne na znečištěném povrchu přípravek pěnit - zde dochází k chemickému čištění. Po třech až pěti minutách po aplikaci setřeme z povrchu uvolněnou špínu čistou vodou. Mezi jednotlivými nánosy je dobře použít mechanické čištění, tj. kartáčování a opláchnutí vytvořené špíny čistou vodou.

Při velmi silném znečištění se BERT - 27 neředí !

Přípravek se ředí vodou:

Doporučené ředění:      1 litr vody : 1 dcl přípravku                                                              

                                           1 litr vody : 2 dcl přípravku - pro silné znečištění

BERT - 27 neleptá sklo, umělé hmoty. Použité nářadí se opláchne vodou.

Spotřeba:

Podle nasákavosti materiálu:

 • středně absorbující materiál  1 litr přípravku  50 m2
 • málo absorbující materiál       1 litr přípravku  70 m2

Bezpečnost práce: 

Při aplikaci používat ochranné rukavice. Při provádění prací nekuřte, chraňte oči a kůži. Při zasažení očí urychleně vypláchněte tekoucí vodou, vyhledejte lékaře. Při zasažení kůže, omýt tekoucí vodou a mýdlem. Nutno dodržovat základní hygienická pravidla.

Dodáváno:  1 litr,  5 litrů

Možnost zakoupení v našem e-shopu.

.......................................................................................................................................................................................................

DETERGENTE - LEM - 3    Hloubkové mytí s vysokou účinností na silné a staré znečištění

Použití:

Je řešením pro hloubkové odmaštění a vyčištění mramorů bez poškození přírodního lesku. Přípravek lze aplikovat na přírodní a umělý kámen, vápenec a jeho aglomeráty, glazovanou a neglazovanou keramiku.

Aplikace:

     Pro každodenní čištění podlah:

Přípravek se doporučuje aplikovat mechanicky houbou, kartáčováním. Přípravek se nanáší zředěný v poměru 3 cl : 1 litr vody. Po aplikaci nechte přípravek působit pět minut, uvolněnou špínu setřete čistou vodou.

     Pro hloubkové odmaštění a vyčištění mramorů:

Přípravek se doporučuje aplikovat mechanicky houbou, kartáčováním. Přípravek se nanáší zředěný v poměru 5 cl : 1 litr vody. Přípravek se nanáší ve dvou až třech opakování. Při každém opakováních nechte přípravek působit 10 až 15 minut, po každém opakování setřete uvolněnou špínu čistou vodou.

Při velmi silném znečištění, zamaštění a pod. je možno aplikovat LEM - 3 neředěný !

LEM - 3 neleptá sklo, ani umělé hmoty. Použité nářadí se opláchne vodou.

Spotřeba:

Potřebné množství je dáno nasákavostí materiálu, ředění v poměru 3 cl : 1 litr vody.

 • středně absorbující materiál                      1 litr přípravku                     100 m2
 • málo absorbující materiál                           1 litr přípravku                     140 m2

Bezpečnost práce:

 Při práci používat rukavice. Chránit oči. Prostředek není toxický ani hořlavý. Nutno dodržovat základní hygienická pravidla.

Dodáváno: 1 litr,   5 litrů 

Možnost zakoupení v našem e-shopu.

Nákupní koš
Košík je prázdný
Vyhledat v katalogu

15. 7. Jindřich

Zítra: Luboš

Návštěvnost stránek

108460